Konkurs świąteczny

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie na ,, NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ CHOINKOWĄ''
 
Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych!
Brak ograniczeń wiekowych i terytorialnych!
 
Prace należy dostarczyć do 14 grudnia do Powiatowego Centrum Kultury w Opatowie, Szpitalna 4a.
Czytaj więcej

Warsztaty pt ,, Dawna wieś świętokrzyska

W dniu 23.11.2022 r. w naszych Podziemiach odbyły się kolejna edycja warsztatów pt ,, Dawna wieś świętokrzyska'' .
Warsztatach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Wszachowa i SOSW w Jałowęsach.
Dziękujemy za wzięcie udziału.
 
Czytaj więcej

Informacja o projekcie Konserwacja ratująca dokumenty rękopiśmienne ze zbioru Biblioteki i Archiwum Kapituły Kolegiaty św. Marcina w Opatowie”

Biblioteka i archiwum Kapituły Kolegiaty w Opatowie pw. Św. Marcina z Tours istnieje już ponad 700 lat. Pierwsze wzmianki z 1325 r. o scholastyku mówią o funkcjonowaniu szkoły przy kolegiacie i wskazują na istnienie biblioteki.
Zbliżają się ku końcowi prace konserwacyjne dokumentów rękopiśmiennych podjęte przez proboszcza Parafii Ks. Prałata dr Michała Spocińskiego przy współdziałaniu z Powiatowym Centrum Kultury w Opatowie.
Czytaj więcej

NIEZWYKŁE SPOTKANIE AUTORSKIE W DOMU MUZEALNYM

W piątek 18 listopada w Domu Muzealnym odbyło się spotkanie autorskie ze znanym pisarzem popularnych książek historycznych, publicystą oraz scenarzystą, Sławomirem Koprem. Autor podczas spotkania mówił o fascynacjach historią, zainteresowaniach i początkach pracy pisarskiej. Warto przypomnieć, że wydał ponad 80 książek o łącznym nakładzie ponad 1 milion egzemplarzy.

Należy do grupy najchętniej poszukiwanych pisarzy w polskich bibliotekach. Przybyli goście z zainteresowaniem słuchali ciekawostek z życia autora oraz zadawali pytania, na które chętnie odpowiadał. Pisarz posiada niezwykły dar nawiązywania kontaktu ze słuchaczami.

W trakcie spotkania można było spróbować opatowskiej krówki w różnych smakach: miętowej, czekoladowej, mlecznej, śliwkowej i cynamonowej. Prezes OSM Opatów Pan Roman Marchewka wręczył autorowi opakowania opatowskich przysmaków. Końcowym akcentem były zdjęcia z pisarzem i podpisywanie książek.

Czytaj więcej